Příklady

Označte správné odpovědi.

Pacient, 47 let, náhlý začátek příznaků, zimnice, horečka 39 °C, suchý dráždivý kašel, schvácenost, bolesti svalů, kloubů, hlavy. Komplikace pneumonie.
Odebrána krev, párové sérum během 2 týdnů.
 

Vyhodnoť titr v řádku 7 a 8:

Pacient, 50letý muž, chovatel holubů, několik dnů horečnaté onemocnění se suchým kašlem a dušností, bolesti svalů. Poslechově minimální nález na plicích, RTG vykazuje známky atypické pneumonie. Důležitý je epidemiologický údaj chovu ptáků. Proveden odběr krve na průkaz Chlamydia psittaci.

Vyhodnoť titr řádek 9 a 10:

Pacientka, 28 let, uvádí tyto obtíže: únava, bolesti hlavy, teplota kolem 37 °C, odebrána krev na průkaz protilátek proti Toxoplasma gondii. Na fotografii je výsledek KFR reakce.

Vyhodnoť titr u této pacientky, její sérum se nachází v řádku G.

Pacientka, dítě, věk 3 roky, konjunktivitida, dráždivý záchvatovitý kašel, teplota 38 °C, zvětšení lymfatických uzlin na krku. Byl proveden odběr dvou vzorků krve s odstupem 3 týdnů na vyšetření protilátek proti respiračním virům. První vzorek krve pacientky se nachází v řádku 5, druhý vzorek je v řádku 6.

Vyhodnoť titr a dynamiku tvorby protilátek.

Pacient, 2měsíční dítě, nízká porodní hmotnost, teplota 39 °C, katar horních dýchacích cest, dušnost. Pro podezření na nákazu respiračními viry proveden odběr dvou vzorků krve s odstupem 3 týdnů na vyšetření protilátek proti respiračním virům. První vzorek se nachází v řádku 3, druhý v řádku 4.

Vyhodnoť titr:

loga
Zavřít