Příklady

Označte správné odpovědi.

Muž, 64 let, alkoholik. Má horečku, je zchvácený, má zduřené uzliny krční a podpažní. Celkově zanedbaný. Byla odebrána krev na vyloučení listeriózy. Vzorek pacienta se nachází v řádku C, pozice 8-12.

Vyhodnoť titr protilátek:

Žena, 27 let, pracuje jako ošetřovatelka hovězího dobytka. Uvádí bolesti hlavy a kloubů, občasné teploty. Třikrát potratila v prvním trimestru gravidity. Přichází pro vyloučení brucelózy. Vzorek pacientky se nachází v řádku C.

Vyhodnoť titr protilátek:

Muž, 37 let, pokousán vlastní kočkou. Má zduřené lymfatické uzliny. Hospitalizován na infekční klinice. Byla odebrána krev na vyloučení tularemie. Vzorek pacienta se nachází v řádku H.

Vyhodnoť titr protilátek:

Novorozenec chlapec má poruchu termoregulace, je dušný, letargický, na kůži a sliznicích má drobné granulomy s centrální nekrózou. Matka žije na farmě, konzumují vlastní mléko a sýry. Byla odebrána krev na vyloučení listeriózy. Vzorek pacienta se nachází v řádku B.

Vyhodnoť titr protilátek:

Muž, 60 let, píchl se do prstu při stahování zajíce. Rána je stále opuchlá, bolestivá. Má zduřené lymfatické uzliny. Byla odebrána krev na vyloučení tularemie. Vzorek pacienta se nachází v řádku C, pozice 8-12.

Vyhodnoť titr protilátek:

loga
Zavřít