Příklady

Označte správné odpovědi.

Pacient, chlapec, 16 měsíců. Po dobu několika měsíců postižen průjmy, bolestmi břicha, někdy se objeví vyrážka, nepřibývá na váze, celkově neprospívá. Pediatrem odeslán na vyšetření k vyloučení potravinové intolerance. Sérum vyšetřeno multiplexovou analýzou sloužící ke screeningu potravinové intolerance.

Vyhodnoť výsledek reakce:

Pacientka, 28 let, v červnu na dovolené pod stanem. Během pobytu došlo ke zduření nosní sliznice, dostavila se řídká rýma, zarudnutí, svědění a otoky očí (alergický zánět spojivek). Alergologem odeslána na vyšetření k vyloučení alergie. Sérum vyšetřeno multiplexovou analýzou sloužící ke screeningu alergií.

Vyhodnoť výsledek reakce:

Pacient, 14 let. Po konzumaci čokoládovo-oříškových oplatků pozoruje svědění až pálení v krku. Podobné příznaky popisuje i po konzumaci čokolády s oříšky. Alergologem odeslán na vyšetření k vyloučení potravinové intolerance. Sérum vyšetřeno multiplexovou analýzou sloužící ke screeningovému vyšetření potravinové intolerance.

Vyhodnoť výsledek reakce:

Pacientka, 22 let. Popisuje únavu, bolesti břicha, svědění kůže. Má zvětšená játra. Odeslána na vyšetření autoprotilátek proti jaterním antigenům.

Vyhodnoť výsledek reakce:

Výzkum angiogeneze. Novotvorba cév je významným faktorem, který se podílí na růstu nádoru a metastazování. Byla sestavena skupina 50 pacientů s onkologickým nálezem. Cílem vyšetření je identifikovat marker společný pro tyto pacienty, jehož sledování by mohlo být přínosem. Sérum dvou z nich bylo podrobeno multiplexové analýze. U obou byla detekována zvýšená hladina dvou proteinů z celkového počtu 50, které bylo možno na membráně detekovat.

Vyhodnoť výsledek reakce:

loga
Zavřít